Πρόσκληση συμμετοχής στον Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό αφίσας ή βίντεο για την εκστρατεία του «Δικτύου κατά της Βίας στο Σχολείο». Αιτήσεις έως 28/06/2012.

Η Γενική Γραμματεία Νέας Γενιάς, ως ενεργό μέλος του «Δικτύου κατά της Βίας στο Σχολείο», στο πλαίσιο των πρωτοβουλιών της για την πρόληψη και αντιμετώπιση της ενδοσχολικής βίας (bullying), υπενθυμίζει ότι βρίσκεται σε εξέλιξη η προκήρυξη Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού για τη δημιουργία αφίσας ή βίντεο, με σκοπό την ευαισθητοποίηση και ενημέρωση της σχολικής κοινότητας για το φαινόμενο του ενδοσχολικού εκφοβισμού, για το σχολικό έτος 2012- 2013. Επισημαίνεται ότι η προθεσμία υποβολής των αιτήσεων συμμετοχής στο Διαγωνισμό λήγει στις 28/06/2012.
Η προκήρυξη του Διαγωνισμού είναι διαθέσιμη στο έγγραφο:  dktv
Η σχετική αίτηση είναι διαθέσιμη στο έγγραφο:  aitvid