Εντός, εκτός κι επί τα αυτά: Μαθητές εν δράσει!

Η  Γενική Γραμματεία Νέας Γενιάς, ενθαρρύνει το πνεύμα του εθελοντισμού στα σχολεία  αναπτύσσοντας ένα νέο  πρόγραμμα  στήριξης  πρωτοβουλιών και  δράσεων μαθητών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, σε μια προσπάθεια να ενισχύσει την ενεργό συμμετοχή τους   σε συλλογικές δραστηριότητες, προς όφελος του σχολείου και κατ’ επέκταση της τοπικής κοινωνίας.
Μαθητές και καθηγητές, σε πρώτη φάση, μπορούν να υποβάλουν τις προτάσεις τους, έως και τις 7 Μαρτίου 2012, για δράσεις που  θα υλοποιηθούν  από την 1η Απριλίου έως και την 30η Ιουνίου 2012. Ο δεύτερος κύκλος υποβολής αιτήσεων ξεκινάει την 15η Οκτωβρίου έως την 12η Νοεμβρίου 2012, για δράσεις που θα υλοποιηθούν από την 15η Δεκεμβρίου 2012 έως την 30η Νοεμβρίου 2013.
Περισσότερα στο έγγραφο:   entos_ektos_kiepitayta