το σχολείο της αυτάρκειας – εργαστήρια για ενήλικους

Στο Κέντρο Φυσικής Καλλιέργειας (στο Κλησοχώρι Έδεσσας, έναντι του οίκου ευγηρίας), ξαναρχίζουν τα πρακτικά εργαστήρια στο πλαίσιο της λειτουργίας του Σχολείου της Αυτάρκειας.

Στις 8 Μαϊου πραγματοποιήθηκε το εργαστήριο με θέμα: «τα βρώσιμα άγρια χόρτα», με εισηγητή τον Παναγιώτη Μανίκη.

Στις 15 Μαϊου πραγματοποιήθηκε το εργαστήριο με θέμα: «παρασκευή τυριού και γιαουρτιού», με εισηγητή τον Χρήστο Αγγελοστογιάννη (βιολογική κτηνοτροφία).

Στις 22 Μαϊου θα πραγματοποιηθεί το τρίτο εργαστήριο με θέμα: «το αληθινό ψωμί, με προζύμι και αλεύρι ολικής άλεσης, βιολογικής καλλιέργειας», με εισηγήτρια τη Μαριάννα Κωτσογάννη.

Για πληροφορίες μπορείτε να απευθύνεστε στον υπεύθυνο του Κέντρου Φυσικής Καλλιέργειας Παναγιώτη Μανίκη, γεωπόνο – φυσικό καλλιεργητή.

Τηλέφωνο επικοινωνίας: 2381027312, ώρες 08:00-09:00 και 19:00-21:00.