Χριστουγεννιάτικες εκπλήξεις.

Αποχαιρετάμε το σχολείο για το 2023 με πολλές εκπλήξεις για τους μικρούς μας μαθητές.2023 12 12 103218

Τετάρτη 20/12/23 τραγουδάμε τα κάλαντα στην γειτονιά μας.

αρχείο λήψης 2

Πέμπτη 21/12/23 δημιουργούμε χριστουγεννιάτικες λιχουδιές και τις απολαμβάνουμε με ζεστή σοκολάτα.

images

Παρασκευή 22/12/23 ημέρα κινηματογράφου με ποπ-κορν και προβολή αγαπημένης ταινίας.

2023 12 12 104133

Χριστουγεννιάτικη παράσταση.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Την …………………./12/23 και ώρα …………μ.μ ,το τμήμα ……….. στα πλαίσια της θεματικής ενότητας των Χριστουγέννων θα παρουσιάσει την θεατρική παράσταση ¨…………………………………………………….¨ στην αίθουσα εκδηλώσεων του δημοτικού. Παρακαλείσθε να προσέλθετε στις ………μ.μ. για να ετοιμαστούν τα παιδιά. Για τις ανάγκες της γιορτής γίνεται μεταφορά ωραρίου και το πρωί δεν θα πραγματοποιηθεί το μάθημα.

Ελάτε με την καλή και χριστουγεννιάτικη διάθεσή σας να καμαρώσετε την προσπάθεια παιδιών προσχολικής ηλικίας να χορέψουν, να τραγουδήσουν, να συνεργαστούν, να κινηθούν με το ρυθμό, να βάλουν σε σειρά μια ιστορία κιναισθητικά παραμερίζοντας τη συστολή τους και παρουσιάζοντάς την μπροστά σε ευρύ κοινό.

Τι θα ήθελα να περιλαμβάνει το blog μου.

Στο παρόν blog επιθυμώ στο μέλλον 😛 να παρουσιάσω στιγμές από την διδακτική πράξη του νηπιαγωγείου,

και να χρησιμεύει τόσο ως πήγή πληροφοριών για άλλους όσο και ως μέσο αρχειοθέτησης του υλικού μου και των δραστηριοτήτων που λαμβάνουν χώρα στο νηπιαγωγείο.

Αποτέλεσμα εικόνας για nhpiagvgeio