Ειδική πρόσκληση για την κάλυψη λειτουργικών κενών θέσεων ΕΕΠ-ΕΒΠ

Παρακάτω παρατίθεται η ειδική πρόσκληση για την κάλυψη των λειτουργικών κενών θέσεων ΕΕΠ-ΕΒΠ:

Εισαγωγή μαθητών σε εκκλησιαστικά σχολεία για το σχ. έτος 2023-24

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες, σας πληροφορούμε ότι οι αιτήσεις για την εγγραφή των μαθητών/τριών σε εκκλησιαστικά σχολεία για το σχολικό έτος 2023-2024, θα πραγματοποιηθούν σύμφωνα με την παρακάτω εγκύκλιο.

Εγγραφές για το σχολικό έτος 2023-2024

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

σας πληροφορούμε ότι οι αιτήσεις για την εγγραφή των μαθητών/τριών που θα φοιτήσουν για πρώτη φορά στην Α΄ τάξη του δημοτικού σχολείου, για το σχολικό έτος 2023-2024, θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 20 Μαρτίου 2023.

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΗΣ

α. Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου ή Κοινότητας (αναζητείται από το σχολείο)

β. Βιβλιάριο Υγείας του/της μαθητή/τριας

γ. Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή

δ. Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου και Πιστοποιητικό Φοίτησης Νηπιαγωγείου για την εγγραφή στο Δημοτικό (το Πιστοποιητικό στο τέλος της τρέχουσας σχολικής χρονιάς).

ε. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο προκύπτει η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή/τριας. (λογαριασμό ΔΕΗ ή ύδρευσης)

στ. Δήλωση μόνιμης κατοικίας μαθητή (παρέχεται από το σχολείο)

ζ. Υπεύθυνη Δήλωση και των 2 γονέων ή κηδεμόνων για εγγραφή στο Ολοήμερο πρόγραμμα του Σχολείου (παρέχεται από το σχολείο).

η. Υπεύθυνη Δήλωση έτερου γονέα ότι επιθυμεί την εγγραφή του τέκνου του στη συγκεκριμένη σχολική μονάδα (παρέχεται από το σχολείο).

ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΜΟΝΙΜΗΣ ΚΑΤΟΙΚΙΑΣ

ΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΟΛΟΗΜΕΡΟ

ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΕΤΕΡΟΥ ΓΟΝΕΑ

Αγιασμός σχολικής χρονιάς 2022-23

Αγαπητοί γονείς & Κηδεμόνες,

ο Αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά 2022-2023, θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου 2022, και ώρα 9 π.μ. στον προαύλιο χώρο του σχολείου μας.

Τα παιδιά θα προσέλθουν με τις σχολικές τους τσάντες προκειμένου να παραλάβουν τα σχολικά βιβλία της χρονιάς και θα αποχωρήσουν στη συνέχεια. Η χρήση μάσκας είναι προαιρετική.

Ο Προϊστάμενος και ο Σύλλογος Διδασκόντων του Δ.Σ. Ν. Κερδυλλίων εύχονται σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες καθώς και σε όλους τους Γονείς & Κηδεμόνες, καλή και δημιουργική σχολική χρονιά, με υγεία και χαρά!

ΟΧΙ ΣΤΗ ΒΙΑ ΝΑΙ ΣΤΗ ΦΙΛΙΑ!

Οι μαθητές των Α’, Β’, Γ’ και Δ’ τάξεων, κατά τη διάρκεια των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων, θέλοντας να δώσουν ένα ηχηρό μήνυμα κατά της ενδοσχολικής βίας, προτείνουν σε όλα τα παιδιά τα βήματα για την αντιμετώπισή της!

Βήματα αντιμετώπισης ενός περιστατικού ενδοσχολικής βίας

• Να μη φοβηθούμε
  • Να απομακρυνθούμε
  • Να μην το ανταποδώσουμε