ΔΡΑΣΗ “ΠΡΟΣΦΕΡΩ”

Ακολουθώντας το επιτυχημένο παράδειγμα συναδέλφων ΚΕ.ΠΛΗ.ΝΕ.Τ. όπως ΚΕΠΛΗΝΕΤ Δ. Θεσσαλονίκης, ΚΕΠΛΗΝΕΤ Ιωαννίνων, ΚΕΠΛΗΝΕΤ Καρδίτσας, ΚΕΠΛΗΝΕΤ Κέρκυρας κ.α. και ενόψει του τέλους του διδακτικού έτους (περίοδος εκκαθάρισης και αναδιοργάνωσης), ξεκινάμε μιά δράση ανταλλαγής υλικού…

Παροπλισμένος εξοπλισμός, υλικά παλιάς τεχνολογίας, τροφοδοτικά, μνήμες, κάρτες γραφικών, οθόνες, οτιδήποτε άλλο μπορεί να παραμένει ανεκμετάλευτο στο εργαστήριο ή σε χώρους του σχολείου μας, ενδεχομένως να δώσει λύσεις σε συναδέλφους σε κάποιο άλλο σχολείο.

Ακόμα και παλιοί ή “χαλασμένοι” Η/Υ χωρίς σκληρό δίσκο ή λειτουργικό μπορούν είτε να επιδιορθωθούν και να χρησιμοποιηθούν ως thin clients χρησιμοποιώντας τη λύση της Τεχνικής Στήριξης “Ubuntu LTSP” είτε να αξιοποιηθούν ως ανταλλακτικά.

Προσφέρετε ότι δεν χρειάζεστε και αναζητήστε ότι μπορείτε να αξιοποιήσετε.

Οι παραδόσεις/παραλαβές μπορούν να γίνουν με χρήση πρωτοκόλλου παράδοσης – παραλαβής υλικού ή μέσω πλαισίου καταστροφής υλικού Σχολείου από Σχολική Επιτροπή.

Για οποιαδήποτε διευκρίνηση επικοινωνήστε με το ΚΕ.ΠΛΗ.ΝΕ.Τ. Κιλκίς στο 2341027719