Εξ αποστάσεως συμβουλευτική υποστήριξη μαθητών/τριών με αναπηρία ή και με ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες

26 Μαρτίου 2020

Μετά την εξαγγελία των μέτρων που λαμβάνονται προκειμένου να αναχαιτιστεί η επιδημία του ιού που πλήττει την χώρα μας, σας ενημερώνουμε πως το ΚΕΣΥ Ρόδου αναστέλλει τις προγραμματισμένες δράσεις στις σχολικές μονάδες όπως και τα ραντεβού για αξιολόγηση των μαθητών μέχρι νεοτέρας. Σας εφιστούμε την προσοχή ως προς την τήρηση των μέτρων που συνιστά ο Εθνικός Οργανισμός Δημόσιας Υγείας, προκειμένου να διαφυλάξουμε την κοινωνία μας από αυτή την απειλή όσο το δυνατόν περισσότερο. Σας συνιστούμε να μείνετε στα σπίτια σας, να περιορίσετε στο ελάχιστο τις μετακινήσεις σας και να αξιοποιήσετε το χρόνο σας όσο γίνεται πιο δημιουργικά με τα παιδιά σας.

Λαμβάνοντας υπόψη τις τρέχουσες συνθήκες, την προσεχή περίοδο θα αναρτώνται στην ιστοσελίδα μας διάφορες συμβουλές που μπορεί να φανούν χρήσιμες.

Παράλληλα, θα υπάρχει η δυνατότητα παροχής εξ αποστάσεως συμβουλευτικής στήριξης σε γονείς και μαθητές από ειδικούς, ανάλογα με το αίτημα. Η υπηρεσία αυτή θα παρέχεται συγκεκριμένες πρωινές ώρες και κατόπιν τηλεφωνικής συνεννόησης με τον φορέα μας.

Μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας :

• Ταχυδρομικά στη Δ/νση: Άμστερνταμ 6 , Ροδίνι  85100
  • Τηλεφωνικά στο 2241043195
  • Με e-mail στο   kesyrodou@sch.gr
  • ή να συμπληρώσετε τη φόρμα επικοινωνίας στην ιστοσελίδα μας (προσεχώς blogs.sch.gr/kesyrodou

26 Μαρτίου 2020

hfjfjkkglggggg;