Τρεις διακρίσεις στον διαγωνισμό του Κυκλαδικού Μουσείου “Δες το Ειδώλιο Αλλιώς”

Ανάμεσα στα 365 έργα που επέλεξε η κριτική επιτροπή του διαγωνισμού ανάμεσα σε 15.300 συμμετοχές είναι τρία έργα μαθητών/τριων του 88ου Δημοτικού Σχολείου Θεσσαλονίκης. Τα έργα θα κοσμήσουν το ημερολόγιο του Μουσείου και θα παρουσιαστούν στην έκθεση του Παιδικού Διαγωνισμού “Δες το Ειδώλιο Αλλιώς”.

Την Παρασκευή 18 Μαϊου (Παγκόσμια ημέρα Μουσείων) θα εγκαινιαστεί στους χώρους του Μουσείου η έκθεση που θα φιλοξενήσει τόσο τα έργα των νικητών καθώς και μία επιλογή έργων από παιδιά που συμμετείχαν στον διαγωνισμό.

Την ημέρα των εγκαινίων της έκθεσης μικροί και μεγάλοι, καλούνται να πάρουν μέρος στο εργαστήριο κινούμενης εικόνας που θα είναι αφιερωμένο στον διαγωνισμό ‘Δες το ειδώλιο αλλιώς’.

Τα έργα που διακρίθηκαν:

Χριστίνα Κ. – Ελευθερία Ρ. / Δ’ Τάξη

Μυρτώ Γ. / Ε’ Τάξη

Γιώργος Στ. / ΣΤ’ Τάξη

2 Σχόλια

1. Δημοσιεύμένο 10 Μαΐου 2018 στις 22:47 | #

Συγχαρητήρια σε σένα και τους μαθητές σου!!!