Σχόλια

Ένα σχολείο διαφορετικό από όλα τα άλλα ξεκίνησε τη λειτουργία του στη Φιλαδέλφεια των ΗΠΑ. Πρόκειται για το «σχολείο του μέλλοντος» ή “ΕΞΥΠΝΟ ΣΧΟΛΕΙΟ” που δημιουργήθηκε εξ ολοκλήρου από τη Microsoft.

Στο πρωτοποριακό αυτό σχολείο όλα είναι διαφορετικά και απολύτως εναρμονισμένα με τη σύγχρονη υψηλή τεχνολογία. Στεγάζεται σε ένα μοντέρνο λευκό κτίριο, που ξεχωρίζει ανάμεσα στα φτωχικά σπίτια μιας εργατικής συνοικίας στη δυτική Φιλαδέλφεια και διαθέτει κάθε είδους ευκολία για διδάσκοντες και διδασκόμενους.

"Το έξυπνο σχολείο"

“Το έξυπνο σχολείο”

Στο «σχολείο του μέλλοντος» δεν υπάρχουν μαυροπίνακες αλλά διαδραστικοί «έξυπνοι πίνακες», με τους οποίους οι δάσκαλοι, που αποκαλούνται «εκπαιδευτές», μπορούν να κάνουν ζουμ πάνω σε αυτά που έχουν γράψει, αλλά ακόμη και να συνδεθούν με το Ίντερνετ.

Συνεχίστε να διαβάζετε ›

Κάνε τα μπαλόνια σου καπέλο…

Πώς;;

Μα φυσικά με τη βοήθεια του στατικού ηλεκτρισμού!!

Παρακολούθησε το βίντεο για να μάθεις πώς θα το κάνεις και εσύ!!

Πάτα στον παρακάτω σύνδεσμο και θα το μάθεις αμέσως!

Αγωγοί και μονωτές

Καλώς ήρθατε στην τάξη μου!