Αγάπη είναι…

Ένα ημερολόγιο του πολιτιστικού προγράμματος των μαθητών του Α2 της Α΄Λυκείου του 1ου Λυκείου Σερρών με θέμα : "Πρόσωπα και προσωπεία αγάπης".

Μήνυμα Συμμετεχόντων

Μαρ 201124
Ιωαννίδου Σόνια
Καλαμπόκη Αναστασία
Κάμπμαν Σοφία
Καρακέπελης Σταύρος
Καρακίζης Γιώργος
Καραμέτσου Παρασκευή
Καρανικόλα Ελευθερία
Κασαπίδης Παύλος
Κλιάμπας Βασίλης
Κυριακίδης Ταξιάρχης
Κωτούλα Βάϊα-Μαρίνα
Λαμπριανίδου Ευαγγελία
Λιούμπα φωτεινή-Δήμητρα
Λιούσα Μαρία
Μαμάνης Γεώργιος

ΟΝΟΜΑΤΑ ΜΑΘΗΤΩΝ ΠΟΥ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Ή ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΜΑΘΗΤΡΙΕΣ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ

Μετά από πρόταση και  καθοδήγηση της φιλολόγου μας κ. Βασιλικής Ζέττα, αποφασίσαμε να ασχοληθούμε με το  αιώνιο και επίκαιρο ζήτημα της αγάπης. που μας απασχολεί στη διάρκεια της εφηβείας μας, όπου μετασχηματιζόμαστε, προσπαθούμε να αυτοκαθοριστούμε και αναζητούμε έντονα συναισθήματα και βιώματα μέσα από τις σχέσεις σας.

Στο παρόν ιστολόγιο καταγράφουμε τις δικές μας αγάπες, όπως τις ανακαλύψαμε μέσα από διάφορες μορφές καλλιτεχνικής έκφρασης. Τα αγαπημένα τραγούδια που μιλούν για έρωτα, αγάπη, ανεκπλήρωτους πόθους, αλλά και ματαίωση και απόρριψη.

Το λόγο της ποίησης για την αγάπη, όπως τον ανακαλύψαμε μέσα από αγαπημένα  ποιήματα Ελλήνων  ποιητών.

Τις όψεις της αγάπης μέσα από φωτογραφίες και εικόνες που ανακαλύψαμε στην περιήγησή μας στο διαδίκτυο.

από κάτω από: Αρχικό μήνυμα ιστολογίου| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Μήνυμα Συμμετεχόντων

Τα σχόλια είναι κλειστά.

Μάρτιος 2011