>2ο Ε

Συγγραφέας: ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΠΑΝΙΑΡΗΣ | Κατηγορία Συνέδρια | , στις 09-12-2011

2o ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΣΕΠ/ΑΣΠΑΙΤΕ

Ο Σύλλογος Εκπαιδευτικού Προσωπικού (ΣΕΠ) της Ανώτατης Σχολής Παιδαγωγικής και Τεχνολογικής Εκπαίδευσης (Α.Σ.ΠΑΙ.Τ.Ε.) σας προσκαλεί στο 2ο Επιστημονικό Συνέδριο που διοργανώνει με θέμα:

“Τεχνολογικές Εξελίξεις και Διδακτικές Εφαρμογές στην ΤΕΕ.
Καινοτομικές δράσεις και προοπτικές ανάπτυξης”

Το Συνέδριο τελεί υπό την αιγίδα της Διοικούσας Επιτροπής της Α.Σ.ΠΑΙ.Τ.Ε. και θα πραγματοποιηθεί στις 16-17 Δεκεμβρίου 2011, στις εγκαταστάσεις της Σχολής στην Αθήνα.

Το 2o Επιστημονικό Συνέδριο του ΣΕΠ της Α.Σ.ΠΑΙ.Τ.Ε.:

· αποσκοπεί στην καταγραφή των επιστημονικών και ερευνητικών εξελίξεων στις ειδικότητες του Τεχνολόγου Εκπαιδευτικού και στις σχέσεις τους με τις επιστήμες της αγωγής

· στοχεύει στην παρουσίαση καινοτόμων εφαρμογών στο χώρο της τεχνολογικής εκπαίδευσης με προοπτική την ανάπτυξη του αειφόρου σχολείου και την προώθηση των ευρύτερων τεχνολογικών εξελίξεων

· επιχειρεί τη σύνδεση των νέων ειδικοτήτων που διαμορφώνονται στον εκπαιδευτικό χώρο με το διαγραφόμενο νέο ακαδημαϊκό ρόλο της Α.Σ.ΠΑΙ.Τ.Ε., προσφέροντας παράλληλα το βήμα και τη δυνατότητα της ανταλλαγής βέλτιστων πρακτικών από τους εκπαιδευτικούς.

H Οργανωτική Επιτροπή

Πρόγραμμα Συνεδρίου