Σχόλια

Το παρακάτω βίντεο επεξηγεί με σαφέστατο τρόπο την αλληλεπίδραση μεταξύ του νευρικού κυττάρου και των ορμονών.Επιπρόσθετα μας ξεναγεί στην ανατομία ενός νευρικού κυττάρου.

Ο τομέας Υγείας Πρόνοιας καιι Ευεξίας του ΕΠΑΛ Αξιούπολης διοργάνωσε με επιτυχία μία σειρά από εκπαιδευτικές ημερίδες στα δημοτικά σχολεία του Δ.Παιονίας.Οι μαθητές του τομέα έκαναν επίδειξη στους μικρούς μαθητές  όλα όσα θα πρέπει να γνωρίζουν σε περίπτωση που βρεθούν μπροστά σε κάποιο περιστατικό που χρειάζεται την παρέμβασή τους. Οι μικροί μαθητές έδειξαν ιδιαίτερο ενδιαφέρον και όχι μόνο παρακολούθησαν με προσοχή αλλά και συμμετείχαν ενεργά όπου τους ζητήθηκε.

πρώτη παρουσίαση