Φεβ 14

Σπουδή στα έργα του Escher (2ο)

Ένας από τους στόχους της λέσχης μας – έπειτα από την ξενάγηση στα έργα του M.C.Escher και τα καλλιτεχνικά εργαστήρια που γινόντουσαν κατά την διάρκεια των συναντήσεων μας –  είναι να διακοσμήσουμε μέρος του εσωτερικού χώρου του σχολείου μας με έργα εμπνευσμένα από τα έργα του M. C. Escher.  Χρησιμοποιούμε  δική μας τεχνοτροπία, έμπνευση και δημιουργικότητα, κάνουμε τις δικές μας πλακοστρώσεις,  κατανοώντας την συμμετρία μέσα από την τέχνη.

Στo παρακάτω slideshow θα δείτε τα παιδιά κατά την διάρκεια δημιουργίας των έργων τους, στο καλλιτεχνικό εργαστήρι μας και διακοσμώντας τρείς τοίχους του σχολείου μας. Η δουλειά μας αυτή αποτελεί σπουδή για το κύριο έργο που θα λάβει χώρα σε κεντρικό χώρο του σχολείου.

[dailymotion kAx0kWlMVl0sAl5vd3m nolink]