Wordle cloud

Wordle: jpappacloud

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Wordle cloud

Εμπειρία από το Σεμινάριο

Παρακολουθώντας ως τώρα το σεμινάριο, έχω καταλάβει πόσο σημαντική είναι η χρήση των τεχνολογικών μέσων στην διδασκαλία των μαθημάτων, καθώς υπάρχει μεγαλύτερο ενδιαφέρον από τους μαθητές μέσα στην τάξη για το μάθημα της ξένης γλώσσας. Πιο αναλυτικά θα μπορούσαμε να πούμε ότι, με παρόμοιες ασκήσεις και με παρουσιάσεις τα παιδιά έχουν έναν πιο έντονο ρόλο στο μάθημα και μία σημαντική συμμετοχή σε αυτό. Τέλος, αρκετά πράγματα τα οποία δεν γνώριζα και πίστευα πως δεν θα τα μάθαινα ποτέ, τα διδάχθηκα μέσα από το σεμινάριο και προσπαθώ να τα ενσωματώσω μέσα στο μάθημα μου.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εμπειρία από το Σεμινάριο

Καλημέρα κόσμε!