Αφήστε σχόλιο με τις εντυπώσεις σας.

Το βίντεο αυτό το χρησιμοποίησα στη διδασκαλία του μαθήματος ¨Η Φιλική Εταιρεία” στην τάξη μου και άρεσε πολύ στους μαθητές, γιατί είδαν όλο το μάθημα σε τρία μόλις λεπτά.

Την Παρασκευή 29 Νοεμβρίου 2013 στις 17.30 θα πραγματοποιηθεί στο Δημοτικό Σχολείο Ερατεινής ομιλία με θέμα:                                                                                                              «Οφέλη και κίνδυνοι από τη χρήση του Διαδικτύου                                                                             και των Νέων   Τεχνολογιών»                                                                      Εισηγήτρια είναι η  κα Έφη Μπάρλου, Παιδοψυχίατρος της Μονάδας Εφηβικής Υγείας Πανεπιστημίου Αθηνών Β΄ Παιδιατρικής Κλινικής Νοσοκομείου Παίδων                               «Παν. & Αγλαΐας Κυριακού».  Την ομιλία διοργανώνει ο Δήμος Δωρίδος και απευθύνεται σε γονείς και εκπαιδευτικούς.