” Καλό Καλοκαίρι με παιχνίδια και προετοιμασία μετάβασης στο Δημοτικό σχολείο ”

Καλό μήνα και καλό Καλοκαίρι σε όλους μας!!!
Αυτή την εβδομάδα είχαμε τη χαρά να φιλοξενήσουμε τα παιδιά της Α’ δημοτικού και τις δασκάλες τους, σε μια αποχαιρετιστήρια και πολύ ψυχαγωγική μέρα που την ονομάσαμε Open Day!
-Κουβεντιάσαμε, τραγουδήσαμε, παίξαμε, γελάσαμε, χαρίσαμε δωράκια και παγωτά στους φίλους μας και δώσαμε ραντεβού το Σεπτέμβριο στο δημοτικό!
-Μετά την ανακύκλωση, ασχοληθήκαμε και με την προστασία των θαλασσών και των ακτών στα πλαίσια της ευαισθητοποίησης για την προστασία του περιβάλλοντος.
-Μπήκαμε στη θέση των θαλάσσιων πλασμάτων και γράψαμε μηνύματα προς όλους τους ανθρώπους…. Τι θα θέλαμε να τους πούμε να προσέχουν όταν πάνε στη θάλασσα!
-Με παιχνίδι ψαρέματος φρεσκάραμε  τα μαθηματικά μας και σε φύλλο εργασίας μετρήσαμε και καταγράψαμε ομάδες θαλασσινών όντων.
Ακόμη ξεκινήσαμε να τακτοποιούμε τα βιβλία των εργαστηρίων δεξιοτήτων, καταγράφοντας τα ονόματα μας σε κάθε θεματική.
1 1a 2 3 4 5 6 6a 6b 7 8 8a 8b 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ” Καλό Καλοκαίρι με παιχνίδια και προετοιμασία μετάβασης στο Δημοτικό σχολείο ”

Καλημέρα κόσμε!