Περί…

Καλώς ήλθατε στον διαδικτυακό χώρο μου. Όπως βλέπετε, είναι ακόμη υπό κατασκευή

• Πρόκειται να υποστηρίξει το εκπαιδευτικό έργο και τη συνεργασία μου με τους μαθητές.
  • Μέχρι στιγμής υπάρχει υλικό (διαφάνειες θεωρίας και ασκήσεων) για το μάθημα  Γ’ Τάξης Γενικού Λυκείου, “Ανάπτυξη εφαρμογών σε προγραμματιστικό περιβάλλον“, όπως αυτό εξελίσσεται μέσα στην τάξη, γι’ αυτό είναι καλό οι μαθητές να επισκέπτονται τη σελίδα τακτικά, ώστε να λαμβάνουν αυτές τις ενημερώσεις.
  • Οι διαφάνειες ασκήσεων περιέχουν τις ασκήσεις που έχουν γίνει στο εργαστήριο μαζί με τις απαντήσεις τους. Για να δείτε τις απαντήσεις, πηγαίνετε στο μενού [Προβολή] του Powerpoint και επιλέξτε [Σελίδα σημειώσεων]. Στο τέλος της σχ. χρονιάς, θα υπάρχει το πλήρες υλικό, δηλ. όλες οι διαφάνειες του μαθήματος και όλες οι ασκήσεις απαντημένες.

Ο καθηγητής