Θέματα προσομοίωσης προαγωγικών εξετάσεων Γενικού Λυκείου και ΕΠΑ.Λ.

Δείτε θέματα προσομοίωσης στα Μαθηματικά της Α΄και Β΄ Λυκείου και ΕΠΑ.Λ. για τις προαγωγικές εξετάσεις της περιόδου Μαίου-Ιουνίου 2016. Τα διαγωνίσματα αυτά είναι μόνο ενδεικτικά αφού σε κάθε περίπτωση ο διδάσκοντας/ντες επιλέγουν θέματα λαμβάνοντας υπόψη πολλούς παράγοντες της διδασκαλίας και το μέσο επίπεδο επίδοσης των μαθητών τους.

ΝΕΟ: ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ 2016

ΘΕΜΑΤΑ ΠΡΟΣΟΜΟΙΩΣΗΣ ΠΡΟΑΓΩΓΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ

Α΄ ΤΑΞΗΣ

ΓΕΝΙΚΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ  2015-2016

ΕΚΦΩΝΗΣΕΙΣ  ΛΥΣΕΙΣ

ΘΕΜΑΤΑ ΠΡΟΣΟΜΟΙΩΣΗΣ ΠΡΟΑΓΩΓΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ B΄ ΤΑΞΗΣ ΓΕΝΙΚΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ  2015-2016
ΕΚΦΩΝΗΣΕΙΣ   ΛΥΣΕΙΣ
Β΄ ΓΕΩΜΕΤΡΙΑ ΕΚΦΩΝΗΣΕΙΣ  ΛΥΣΕΙΣ
ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΥ
 ΕΚΦΩΝΗΣΕΙΣ   ΛΥΣΕΙΣ

ΘΕΜΑΤΑ ΠΡΟΣΟΜΟΙΩΣΗΣ ΠΡΟΑΓΩΓΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ Α΄  ΤΑΞΗΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ  2015-2016
ΕΚΦΩΝΗΣΕΙΣ  ΛΥΣΕΙΣ
ΘΕΜΑΤΑ ΠΡΟΣΟΜΟΙΩΣΗΣ ΠΡΟΑΓΩΓΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ Β΄  ΤΑΞΗΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ  2015-2016
 ΕΚΦΩΝΗΣΕΙΣ  ΛΥΣΕΙΣ

2 σχόλια σχετικά με το “Θέματα προσομοίωσης προαγωγικών εξετάσεων Γενικού Λυκείου και ΕΠΑ.Λ.”

1. όταν παταω για τις λυσεις στα μαθηματικα προσανατολισμου β λυκειου δεν τις βγαζει γιατι?