Δείτε την εξεταστέα ύλη στα Πανελλαδικά Εξεταζόμενα μαθήματα της Γ΄ΕΠΑ.Λ. Στα μαθηματικά συμπεριλαμβάνονται το Κεφάλαιο 1ο (Ανάλυση) και το Κεφάλαιο 2ο (Στατιστική) όπως είχαμε γράψει από καιρό.

Εξεταστέα Ύλη Πανελλαδικά Εξεταζόμενων μαθημάτων 2015-2016 (Ημερήσιο ΕΠΑ.Λ.)

Εξεταστέα Ύλη Πανελλαδικά εξεταζόμενων μαθημάτων 2015-2016 (Εσπερινό ΕΠΑ.Λ)

Επίσης ανακοινώθηκε από το υπουργείο Παιδείας η εξεταστέα ύλη των μαθημάτων των Πανελλαδικών εξετάσεων που θα διενεργηθούν το 2016 με το καταργούμενο σύστημα εισαγωγής στην τριτοβάθμια εκπαίδευση για τους αποφοίτους Ημερήσιου ή Εσπερινού ΕΠΑ.Λ σχολικού έτους 2014-2015 και προηγούμενων ετών.

ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΤΕΑ ΥΛΗ ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ

2 σχόλια σχετικά με το “Εξεταστέα ύλη των Πανελλαδικά εξεταζόμενων μαθημάτων Γ΄ΕΠΑ.Λ. και Δ΄Εσπερινού και η εξεταστέα ύλη για τους απόφοιτους 2015”

1. Ευχαριστούμε για την εξεταστέα ύλη.
    Πιστεύω να μην προβούν σε περαιτέρω αλλαγές στα μέσα της σχολικής χρονιάς, με ότι δυσάρεστες επιπτώσεις μπορεί να έχει αυτό.