Δημοσιεύτηκε σε ΦΕΚ η απόφαση για την αξιολόγηση των μαθητών (διάρθρωση θεμάτων, Τράπεζα θεμάτων κ.α)

Υπουργείο παιδείας

Δημοσιεύθηκε στην Εφημερίδα της Κυβέρνησης η υπουργική απόφαση για την αξιολόγηση των μαθητών Α΄ και Β΄ τάξεων Ημερησίου Γενικού Λυκείου και Α΄, Β΄ και Γ΄ τάξεων Εσπερινού Γενικού Λυκείου για το σχ. έτος 2014−2015 .

Για να ανοίξετε το ΦΕΚ πατήστε εδώ

Πηγή: esos.gr

Σημείωση Μ.Π.: Η δομή των θεμάτων στα Μαθηματικά είναι ίδια με αυτή που ίσχυσε πέρσι για την Α΄Λυκείου. Η Τράπεζα Θεμάτων αποτελεί προαιρετικό-συμβουλευτικό εργαλείο για τους θεματοδότες.

Για διευκόλυνση των καθηγητών αναρτούμε ξανά τις οδηγίες που δόθηκαν στα Γενικά Λύκεια και ΕΠΑ.Λ. των Νομών Δωδεκανήσου και Κυκλάδων από το Σχολικό Σύμβουλο Μαθηματικών και περιέχουν ολόκληρο το νομικό πλαίσιο.

Οδηγίες εξετάσεων μαθηματικών Γενικών Λυκείων (2015)

Οδηγίες εξετάσεων μαθηματικών ΕΠΑ.Λ. 2015zip