Ανακοίνωση του Μαθηματικού Περιηγητή

Ο Μαθηματικός Περιηγητής ανακοινώνει στους αναγνώστες του, μαθητές και εκπαιδευτικούς, ότι από αύριο θα αναρτώνται θέματα προαγωγικών και απολυτήριων εξετάσεων των Γυμνασίων της προηγούμενης σχολικής χρονιάς. Αμέσως μετά θα ακολουθήσουν για όλες τις τάξεις του Γυμνασίου, Λυκείου και ΕΠΑ.Λ. προσομοιωμένα διαγωνίσματα προαγωγικών εξετάσεων (όλα τα αρχεία που αναρτούμε θα δοθούν και σε μορφή Word αργότερα και πάντως πριν τις εξετάσεις).

Τόσο για τους μαθητές όλων των τάξεων των Γυμνασίων, Λυκείων και ΕΠΑ.Λ. όσο και για τις πανελλήνιες εξετάσεις η υποστήριξη θα είναι διαρκής, καθημερινή και θα διαρκέσει μέχρι το τέλος των εξετάσεων. Επίσης, θα υπάρξουν αναλυτικές οδηγίες εξετάσεων προς τους καθηγητές (νομοθεσία, επιλογή και διάρθρωση θεμάτων, παραδείγματα, υλικό κ.α.) οι οποίες πρόκειται να σταλούν στις σχολικές μονάδες από το Σχολικό Σύμβουλο Μαθηματικών των Νομών Δωδεκανήσου και Κυκλάδων.

Καλή συνέχεια

Μαθηματικός Περιηγητής