837_mathimat

Δείτε αποκλειστικά από τον Μαθηματικό Περιηγητή όλες τις ερωτήσεις τύπου Σωστό-Λάθος, μαζί με τις απαντήσεις τους, που έχουν ζητηθεί μέχρι σήμερα για το μάθημα: «Μαθηματικά Θετικής και Τεχνολογικής Κατεύθυνσης» στις Πανελλαδικές Εξετάσεις των τελευταίων 15 ετών (2000-2014) ταξινομημένες ανά κεφάλαιο. Πιστεύουμε ότι αυτή η κατηγοριοποίηση θα βοηθήσει στην επανάληψη τους μαθητές της Γ΄ Λυκείου που πρόκειται να εξεταστούν στο μάθημα αυτό ως Πανελλαδικά Εξεταζόμενο.

Τη γενική επιμέλεια είχε ο μαθηματικός του 1ου ΓΕ.Λ. Ρόδου Μάρτης Μαρτάκης τον οποίο και ευχαριστούμε για την προσφορά του.

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΣΩΣΤΟ-ΛΑΘΟΣ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ (2000-2014)

2 σχόλια σχετικά με το “Όλες οι ερωτήσεις Σωστού-Λάθους που δόθηκαν στις Πανελλήνιες Εξετάσεις στα Μαθηματικά Κατεύθυνσης”