Τα θέματα της Τράπεζας Θεμάτων Διαβαθμισμένης Δυσκολίας του Ι.Ε.Π. στην Άλγεβρα και στα Μαθηματικά Προσανατολισμού ανά Κεφάλαιο και ανά Θέμα

Σε μία καλαίσθητη έκδοση δείτε ταξινομημένα ανά Κεφάλαιο και ανά κατηγορία θέματος (2ο ή 4ο) όλα τα μέχρι σήμερα δημοσιοποιημένα θέματα από το Ινστιτούτο Εκπαιδευτικής Πολιτικής στην Άλγεβρα και στα Μαθηματικά Ομάδας Προσανατολισμού Θετικών Σπουδών της Β΄ Λυκείου.

Εκτυπώστε τα επόμενα  αρχεία και υποστηρίξτε το έργο σας , δίνοντάς τα στους μαθητές σας για την καλύτερη προετοιμασία τους.

Την γενική επιμέλεια των θεμάτων είχε ο Σχολικός Σύμβουλος Μαθηματικών Γιάννης Καραγιάννης

ΘΕΜΑΤΑ ΤΡΑΠΕΖΑΣ Β΄ΛΥΚΕΙΟΥ ΑΛΓEΒΡΑ ΓΕΝΙΚΗΣ.pdf

ΤΡΑΠΕΖΑ ΘΕΜΑΤΩΝ Β΄ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΥ.pdf