Οι λύσεις των θεμάτων της Τράπεζας στο 1ο κεφάλαιο (Πιθανότητες-Ενδεχόμενα) στην Άλγεβρα της Α΄Λυκείου

Δείτε τις αναλυτικές λύσεις των ασκήσεων των θεμάτων Β και Δ της Τράπεζας Θεμάτων Διαβαθμισμένης Δυσκολίας για το Κεφάλαιο 1ο (Πιθανότητες -Ενδεχόμενα) στην Άλγεβρα της Α΄Λυκείου. Είναι ευκαιρία για μία επανάληψη του κεφαλαίου από τους μαθητές, τώρα που τελειώνει η διδασκαλία του στα σχολεία.

Αύριο θα δοθεί το 1ο προσομοιωμένο ανακεφαλαιωτικό διαγώνισμα στο κεφάλαιο 1ο (Πιθανότητες-Ενδεχόμενα) , κατασκευασμένο με τον τρόπο που προτείνεται από το Υπουργείο Παιδείας για τις προαγωγικές εξετάσεις (τα διαγωνίσματα δεν είναι υποχρεωτικό να συντάσσονται με τον τρόπο αυτό. Εμείς το κάνουμε περισσότερο για εξοικοίωση των μαθητών).

ΘΕΜΑΤΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΩΝ Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ

ΛΥΣΕΙΣ ΤΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ ΤΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ (ΚΕΦΑΛΑΙΟ 1ο-Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ)