2η ανακοίνωση του Μαθηματικού Περιηγητή-Νέο περιεχόμενο και δομή

Ανανεώθηκε και ταξινομήθηκε το περιεχόμενο  των αρχείων που υπήρχαν στο Μαθηματικό Περιηγητή. Η νέα μας δομή-ταξινόμηση είναι αυτή που φαίνεται επάνω (Γυμνάσιο, Λύκειο, ΕΠΑ.Λ. κλπ).Το περιεχόμενο του Μαθηματικού Περιηγητή είναι σε πολύ μεγάλο βαθμό πρωτογενές. Στη νέα ταξινόμηση υπάρχει η καινοτομία ότι κάθε σύνδεσμος ενεργοποιείται αμέσως μόλις υπάρξει ανακοίνωση ή αλλαγή της είδησης ή κάποια νέα ανάρτηση, ταυτόχρονα με την κύρια ανάρτηση στον “κορμό” του ιστολογίου. Επίσης συμπληρώνεται οτιδήποτε νέο ανακοινώνεται. Η επικαιροποίηση των στοιχείων σε όλες τις κατηγορίες γίνεται καθημερινά. Οποιαδήποτε λοιπόν στιγμή επισκεφθείτε μια κατηγορία μας, θα διαβάσετε την επικαιροποιημένη είδηση. Για το λόγο αυτό απαιτείται η καθημερινή επίσκεψη του αναγνώστη μας σε όλες τις σελίδες-κατηγορίες.

Βασικός στόχος μας ήταν και παραμένει η διδακτική υποστήριξη των μαθητών και η ενημέρωση-υποστήριξη των καθηγητών μαθηματικών, όπως άλλωστε και άλλων ειδικοτήτων, κυρίως από την κατηγορία “Νομοθεσία”. Σε κάθε περίπτωση, ευχόμαστε η νέα δομή του Μαθηματικού Περιηγητή να αποδειχθεί ακόμα πιο εύχρηστη, λειτουργική και ολοκληρωμένη, καθώς και να ανταποκριθεί στις απαιτήσεις του κάθε αναγνώστη, ο οποίος επιθυμεί να ενημερωθεί ή αναζητά βοήθεια, λύσεις και προτάσεις μέσα από τις σελίδες του.

Σας ευχόμαστε καλή περιήγηση

Σημίιωση: Η σελίδα MATHPRESS θα λειτουργήσει από την 1η Νοεμβρίου και μετέπειτα.