Επιστολή της ΠΕΣΣ προς τον Υπουργό Παιδείας σχετικά με την αξιολόγηση των στελεχών εκπαίδευσης

Επιστολή προς τον Υπουργό Παιδείας κ. Α. Λοβέρδο σχετικά με την αξιολόγηση των στελεχών εκπαίδευσης εντός του Αυγούστου 2014 απέστειλε χθες η Πανελλήνια Ένωση Σχολικών Συμβούλων .  Η ΠΕΣΣ τονίζει την δυσχερή ολοκλήρωση της αξιολόγησης εντός των χρονικών ορίων που θέτει η εγκύκλιος και ζητάει από τον κ.Υπουργό, μεταξύ άλλων ,την χρονική  παράταση της προβλεπόμενης διαδικασίας ,ούτως ώστε να γίνει αποτελεσματικά και ποιοτικά η αξιολόγηση των 820 Σχολικών Συμβούλων Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης.

Κάντε κλικ στον επόμενο σύνδεσμο για να δείτε την επιστολή της ΠΕΣΣ

Επιστολή ΠΕΣΣ.pdf