Προσομοιωμένο διαγώνισμα για τις πανελλαδικές εξετάσεις 2014: Μαθηματικά Θετικής και Τεχνολογικής Κατεύθυνσης

Δείτε το προσομοιωμένο διαγώνισμα στα Μαθηματικά Θετικής και Τεχνολογικής Κατεύθυνσης της Γ΄Λυκείου  για τις πανελλαδικές εξετάσεις 2014 από το Μαθηματικό Περιηγητή.

Την ευθύνη επιλογής και σύνταξης των θεμάτων είχε ο Σχολικός Σύμβουλος Μαθηματικών Γιάννης Καραγιάννης. Οι λύσεις των θεμάτων θα δοθούν την Τρίτη 29 Απριλίου 2014

Κάντε κλικ στον επόμενο σύνδεσμο για να ανοίξετε τα θέματα (σε μορφή pdf και σε μορφή Word)

Προσομοιωμένο διαγώνισμα στα Μαθηματικά Θετικής και Τεχνολογικής Κατεύθυνσης Γ΄Λυκείου και ΕΠΑ.Λ. (ομάδα Β) 555555.zip

Σημείωση:

Το θέμα Β είναι από το επαναληπτικό διαγώνισμα του Σ.Μιχαήλογλου.

Το θέμα Γ αποτελεί γενίκευση άσκησης του Ευκλείδη Β΄, τ.84/2012 (Κακαβάς Αποστόλης)

Το θέμα Δ αποτελεί άσκηση από το περιοδικό Ευκλείδης Β΄, τ.84/2012 (Κακαβάς Αποστόλης)