Προσομοιωμένο διαγώνισμα για τις πανελλαδικές εξετάσεις 2014: Μαθηματικά και Στοιχεία Στατιστικής Γ΄Λυκείου

Δείτε το προσομοιωμένο διαγώνισμα στα “Μαθηματικά και Στοιχεία Στατιστικής” Γενικής Παιδείας Γ΄Λυκείου και  ΕΠΑ.Λ.(Ομάδα Β΄)  για τις πανελλαδικές εξετάσεις 2014 από το Μαθηματικό Περιηγητή.

Την ευθύνη σύνταξης των θεμάτων είχε ο Σχολικός Συμβουλος Μαθηματικών Γιάννης Καραγιάννης. Οι λύσεις των θεμάτων θα δοθούν την Τρίτη 29 Απριλίου 2014 .

Κάντε κλικ στον επόμενο σύνδεσμο για να ανοίξετε τα θέματα (σε μορφή pdf και σε μορφή Word).

Προσομοιωμένο διαγώνισμα στα Μαθηματικά Γενικής Παιδείας Γ΄Λυκείου και ΕΠΑ.Λ.(Ομάδα Β) 14 Γενικής.pdf

Την Κυριακή 27 Απριλίου 2014 στις 9 π.μ. θα δοθεί το προσομοιωμένο διαγώνισμα στα Μαθηματικά Θετικής και Τεχνολογικής Κατεύθυνσης Γ΄Λυκείου και ΕΠΑ.Λ. (Β΄Ομάδα).