Τράπεζα θεμάτων στα μαθηματικά της Β΄και Γ΄τάξης του Λυκείου και σε μοφή Word

Δημοσιεύουμε τα θέματα των εξετάσεων 2012 και 2013 (από Λύκεια του Νομού Δωδεκανήσου) κατηγοριοποιημένα σε κεφάλαια καθώς και συνδυαστικά θέματα σε όλα τα μαθήματα των μαθηματικών για την Β΄και Γ΄τάξη του Λυκείου και σε μορφή Word (για εύκολη επεξεργασία), όπως πάρα πολλοί συνάδελφοι μαθηματικοί το ζήτησαν. Ελπίζουμε η συλλογή αυτή να καταστεί χρήσιμο εργαλείο για τους εκπαιδευτικούς και  να συμβάλει στην καλύτερη προετοιμασία των  μαθητών.

Κάντε κλικ στους επόμενους συνδέσμους για να ανοίξετε τα θέματα.

Τράπεζα θεμάτων εξετάσεων Β΄Λυκείου (σε Word)

Τράπεζα θεμάτων εξετάσεων Γ΄Λυκείου (σε Word)

Σημειώσεις:

1. Για την Α΄τάξη η συλλογή σε Word θα δημοσιευθεί αμέσως ματά την ολοκλήρωση της τράπεζας θεμάτων όλων των κεφαλαίων της Άλγεβρας.

2. Απαγορεύεται η εμπορική χρήση με οποιονδήποτε τρόπο της συλλογής αυτής. Το Υ.ΠΑΙ.Θ. επιφυλάσσεται να ασκήσει τα νόμιμα δικαιώματα του, σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία περί προστασίας των πνευματικών δικαιωμάτων οργανισμών και φορέων του Δημοσίου, αν υποπέσει στην αντίληψή του περιστατικό εμπορίας.