Θέματα ενδοσχολικών εξετάσεων Γυμνασίων και Λυκείων

Δημοσιεύουμε θέματα εξετάσεων  Γυμνασίων και Λυκείων από παλαιότερα έτη αλλά και όσων έχουν δημοσιευτεί από το τρέχον σχολικό έτος (εκτός από θέματα σχολικών μονάδων Δωδεκανήσου, αυτό θα γίνει οργανωμένα και στο τέλος της εξεταστικής περιόδου). Ο σκοπός της ανάρτησης συγκεντρωμένων θεμάτων  ανά τάξη είναι η υποστήριξη των συναδέλφων για την επιλογή θεμάτων στις εξετάσεις που ήδη διενεργούνται στα σχολεία τους.Τα θέματα μπορεί να είναι πηγή ιδεών προκειμένου να δημιουργήσουμε δικά μας θέματα και φυσικά όχι να αναπαράγουμε τα ίδια θέματα.

Θέματα  Ενδοσχολικών Εξετάσεων Γυμνασίων και Λυκείων

(Πηγές: Ανδρέας Λύκος: alikos.blogspot.com,   , Μάκης Χατζόπουλος:  lisari.blogspot.com, Β. Γκιμίσης: users.sch.gr/vgimisis/exams/alexams.php, Καραγιάννης Ιωάννης: Μαθηματικός Περιηγητής)

1. Γυμνάσια

2. Γενικά Λυκεια