Διευκρινίσεις για την εξεταστέα ύλη στα Μαθηματικά Κατεύθυνσης Γ΄ΓΕ.Λ.

Επειδή ρωτούν αρκετοί συνάδελφοι ή γίνονται συζητήσεις τώρα που  η διδακτέα-εξεταστέα ύλη έχει ολοκληρωθεί στα Μαθηματικά Θετικής και Τεχνολογικής Κατεύθυνσης κρίνω σκόπιμο να ενσωματωθούν σε ένα μικρό αρχείο όλες οι λεπτομέρειες που είτε γράφονται στο κάτω μέρος των εγγράφων που στέλνονται στα σχολεία, ως “επισημάνσεις”, είτε βρίσκονται ανάμεσα σε πολλά άλλα και δεν τα προσέχουμε πολύ.

Το παρακάτω αρχείο φτιάχτηκε με βάση τα έγγραφα 05/07/2012 (αρ.πρωτ. 76775/Γ2) με θέμα “καθορισμός διδακτέας εξεταστέας ύλης μαθηματικών Γ΄ΓΕ.Λ.” και 07/09/2012 (αρ. πρωτ. 102721/Γ2) με θέμα: “Διαχείριση διδακτέας-εξεταστέας ύλης Γ΄ΓΕ.Λ. και Δ΄Εσπερινού).

Επιμέλεια: Καραγιάννης Γιάννης-Σχ. Σύμβουλος Μαθηματικών Ν. Δωδεκανήσου

Διευκρινίσεις στην εξεταστέα ύλη Μαθηματικών κατεύθυνσης Γ΄ ΓΕ.Λ.(NEO)