Οι επισκέψεις στον Μαθηματικό Περιηγητή κατά την διάρκεια των πανελληνίων εξετάσεων

Οι επισκεψιμότητα του Μαθηματικού Περιηγητή κατά την διάρκεια των ημερών που εξεταζόταν τα μαθήματα “Μαθηματικά Γενικής Παιδείας” και “Μαθηματικά Θετικής και Τεχνολογικής Κατεύθυνσης” ξεπέρασε κάθε προηγούμενο.

Συγκεκριμένα την Τετάρτη 23/05/2012 με εξεταζόμενο μάθημα “Μαθηματικά Γενικής Παιδείας” οι μοναδικές επισκέψεις (μοναδικα IP) ξεπέρασαν τις 9.000 και σε σύνολο τις 17.000, ενώ την Δευτέρα 28/05/2012 με εξεταζόμενο μάθημα “Μαθηματικά Θετικής και Τεχνολογικής Κατεύθυνσης” οι μοναδικές επισκέψεις ξεπέρασαν τις 9.500 και σε σύνολο τις 19.000 (ο Μ.Π. δημοσίευσε αμέσως, μετά την δημοσιοποίηση, τα θέματα καθώς και τις λύσεις τους σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα. Δημοσίευσε σχόλια και γνώμες συναδέλφων αλλά και θεσμικών φορέων). Για την εμπιστοσύνη και την στήριξη σας σας ευχαριστούμε. Αυτό μας δίνει κουράγιο να συνεχίσουμε και να προσφέρουμε ακόμα περισσότερα στην μαθηματική κοινότητα και στους μαθητές αναβαθμίζοντας το ιστολόγιο μας. Από την επόμενη σχολική χρονιά ο Περιηγητής θα είναι κοντά σας αναβαθμισμένος τόσο σε μορφή όσο και σε περιεχόμενο και υπηρεσίες.

Εκ μέρους του Μ.Π.

Καραγιάννης Ιωάννης