Δημιουργικές εργασίες

Η σελίδα αυτή αφορά στις δημιουργικές εργασίες (Δ.Ε.) στο Γενικό Λύκειο καθώς και στις συνθετικές δημιουργικές εργασίες (Σ.Δ.Ε.) στο Γυμνάσιο. Περιλαμβάνει υλικό που αφορά στη διαδικασία καθώς και στη δομή στο περιεχόμενο και στην αξιολόγησή τους.Το υλικό προέρχεται κατά κύριο λόγο από το Ινστιτούτο Εκπαιδευτικής Πολιτικής (Ι.Ε.Π.) και ειδικότερα περιλαμβάνει υλικό που αφορά στις δημιουργικές εργασίες στα Μαθηματικά στο Γυμνάσιο και Γενικό Λύκειο με το συντονισμό και την επίβλεψη του Σχολικού Συμβούλου Μαθηματικών των Νομών Δωδεκανήσου και Κυκλάδων.

NEO  ΟΔΗΓΟΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ Σ.Δ.Ε ΚΑΙ Δ.Ε

ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ

ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ-ΟΔΗΓΙΕΣ -ΕΝΤΥΠΑ

1. ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΤΕ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ