Δευτέρα 02 Δεκεμβρίου 2019

Στις 03/12, 10/12 και 17/12 και ώρες 13:30 – 16:00 θα πραγματοποιηθούν μαθήματα προετοιμασίας για τους αγώνες εκπαιδευτικής ρομποτικής (Πανελλαδικό και Ολυμπιάδα). Παρακαλούνται οι μαθητές που έχουν ενημερωθεί ότι θα συμμετάσχουν να είναι παρόντες.

Τρίτη 17 Δεκεμβρίου 2019

4ος Στόχος: Δωρεά από το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του 3ου Δ.Σ. Αγίων Αναργύρων των κυπέλλων και των μεταλλίων που θα χρειαστούν για τη βράβευση των νικητών του ενδοσχολικού πρωταθλήματος robοποδοσφαίρου. -> Ολοκληρώθηκε!

Προηγούμενες Δράσεις

Κατά τη σχολική χρονιά 2018 – 2019 τα μαθήματά μας πραγματοποιήθηκαν αρχικά Δευτέρα απόγευμα και στη συνέχεια Σάββατο πρωί.
Μπορείτε να δείτε το παρακάτω βίντεο για την περυσινή μας δράση.

Σάββατο 14 Δεκεμβρίου 2019

Η ταμίας του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων θα παρευρίσκεται στο σχολείο κάθε Σάββατο στις 13:30 (πλην των ημερών που δεν θα κάνουμε μάθημα) για να εισπράττει τις συνδρομές των κηδεμόνων.

Robοποδόσφαιρο στο 3ο Δ.Σ. Αγίων Αναργύρων

Το robοποδόσφαιρο στους Αγίους Αναργύρους είναι και φέτος γεγονός!

Για περισσότερες πληροφορίες δείτε εδώ:

3ο ΔΣ Robοποδόσφαιρο 2020

Εκπαιδευτική Ρομποτική

Εκπαιδευτική Ρομποτική με Προϊόντα Lego

Η εκπαιδευτική ρομποτική είναι ένα από τα καλύτερα εργαλεία της εποχής μας για την ανάπτυξη δεξιοτήτων

• Aνάληψης πρωτοβουλιών,
  • λήψης αποφάσεων,
  • ομαδικότητας,
  • αυτοπεποίθησης και
  • δημιουργικότητας σε ένα ευχάριστο περιβάλλον.​

Περισσότερα μπορείτε να δείτε στο www.robs.gr