Τι προτιμούν οι μαθητές για κολατσιό;

Τι προτιμούν οι μαθητές για κολατσιό

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Τι προτιμούν οι μαθητές για κολατσιό;

Μαθητές και κολατσιό

S5_ws_ntonti_ iliada

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Μαθητές και κολατσιό

An Orchard in Spring, Μοnet

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο An Orchard in Spring, Μοnet

Τραγούδι για την άνοιξη

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Τραγούδι για την άνοιξη

Καλώς ήρθες άνοιξη!!!!!!!!

Όλα τα ποιήματά μου για την άνοιξη

ατέλειωτα μένουν.

Φταίει που πάντα βιάζεται η άνοιξη,

φταίει που πάντα αργεί η διάθεσή μου.

Γι’ αυτό αναγκάζομαι

κάθε σχεδόν ποίημά μου για την άνοιξη

με μια εποχή φθινοπώρου

ν’ αποτελειώνω.

Κική Δημουλά

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Καλώς ήρθες άνοιξη!!!!!!!!

Ο ΑΗ-ΒΑΣΙΛΗΣ ΠΑΛΙ ΘΑ`ΡΘΕΙ

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ο ΑΗ-ΒΑΣΙΛΗΣ ΠΑΛΙ ΘΑ`ΡΘΕΙ

Γινόμαστε ομάδα;

Ένα πρόγραμμα για να γίνουν οι μαθητές ομάδα, μετά τα προβλήματα που προέκυψαν  με την άφιξη δυο καινούριων μαθητών .Γνωριστήκαμε στο μαγικό κύκλο καθισμένοι σε ένα χαλί , δημιουργήσαμε το συμβόλαιο της τάξης , συζητήσαμε και ανταλλάξαμε απόψεις , παίξαμε παιχνίδια συνεργασίας και εμπιστοσύνης , κάναμε δραματοποιήσεις παραμυθιών, έτσι γνώρισαν τον εαυτό τους αλλά και τους άλλλους ,κατάλαβαν ότι κάθε άνθρωπος είναι ξεχωριστός με δύναμη και ικανότητα. Συνεργάστηκαν, έπαιξαν ,γέλασαν, διασκέδασαν.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Γινόμαστε ομάδα;

Καλημέρα κόσμε!