ΓΙΟΡΤΗ 17ης ΝΟΕΜΒΡΗ

Την Παρασκευή 14 Νοεμβρίου 2020 ,πραγματοποιήθηκε στο 1ο ΕΠΑ.Λ. Κιλκίς σχολική γιορτή για την 17η Νοέμβρη.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΓΙΟΡΤΗ 17ης ΝΟΕΜΒΡΗ

Γιορτή Τριών Ιεραρχών

Οι μαθητές του 1ου ΕΠΑΛ γιορτάζουν τους Τρεις Ιεράρχες και τιμούν τους καθηγητές τους!!!

Εορταστικές εκδηλώσεις έδωσαν ιδιαίτερο χρώμα στην ημέρα μνήμης των Τριών Ιεραρχών, την Πέμπτη στις 30-1-2020. Το πρωί, μαθητές από τη Γ’ και Α’ Λυκείου, συνοδεία του Διευθυντή και των καθηγητών τους, συμμετείχαν στον εκκλησιασμό και την αρτοκλασία που έγινε στον Ι.Ν. Αγίου Νικολάου και Μεγάλου Βασιλείου πλησίον του σχολείου.

Στη συνέχεια, στο αμφιθέατρο του σχολείου, πραγματοποιήθηκε σύντομη εκδήλωση με ομιλία που εκφώνησε ο κ. Μ. Μ., Θεολόγος του σχολείου μας.

Ακολούθησαν ατομικό χορευτικό πρόγραμμα από τη μαθήτρια Ε. Μ., προβολή και τραγούδια από μαθητές που δημιούργησαν ένα κλίμα αυθόρμητης χαράς και ενθουσιασμού ξεσηκώνοντας όσους παρακολουθούσαν να συμμετέχουν μαζί τους.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Γιορτή Τριών Ιεραρχών