Αρχική » Λειτουργία ΙΕΚ » Έναρξη εαρινού εξαμήνου 2018Α και προγραμματισμός

Έναρξη εαρινού εξαμήνου 2018Α και προγραμματισμός

Σας ενημερώνουμε ότι τα μαθήματα του εαρινού εξαμήνου  θα ξεκινήσουν στις 20/2/2018, ημέρα Τρίτη και ώρα 15:00.

Μέτα την έκδοση των πρώτων αποτελεσμάτων του εξαμήνου 2017Β το μεσημέρι της Τρίτης, απαιτείται όλοι οι καταρτιζόμενοι οι οποίοι

• μένουν με βαθμό μικρότερο του 5 σε ένα μάθημα να υποβάλλουν στη Γραμματεία αίτηση για επανεξέταση στο μάθημα αυτό.Όλες οι επανεξετάσεις θα ολοκληρωθούν έως και την Τετάρτη 21/2/2018. Αν και πάλι δεν καταστούν επιτυχόντες μεταφέρουν την επανεξέταση στο μάθημα αυτό για την Εξεταστική περίοδο του Ιουνίου.
  • πέρασαν με επιτυχία τα μαθήματα τους να υποβάλλουν στη Γραμματεία αίτησης εγγραφής  στο νέο εξάμηνο 2018Α.

Κατάσταση με τις αναθέσεις των μαθημάτων σε ωρομίσθιους εκπαιδευτές θα αναρτηθεί εντός της ίδιας ημέρας στον Πίνακα ανακοινώσεων της Γραμματείας, ενώ στις 20:00 θα πραγματοποιηθεί η πρώτη συνέλευση του Συλλόγου διδασκόντων.

Ενημερωθείτε για το πρόγραμμα μαθημάτων του εαρινού εξαμήνου που θα ισχύσει προσωρινά και μέχρι την οριστικοποίηση των αναθέσεων των μαθημάτων.

Σας παραθέτουμε εδώ και το πρόγραμμα δραστηριοτήτων που θα ισχύσει για το εαρινό εξάμηνο 2018Α.