Αρχική » Λειτουργία ΙΕΚ » Β’ φάση εγγραφών νέων καταρτιζομένων (επιλαχόντες / βελτιώσεις)

Β’ φάση εγγραφών νέων καταρτιζομένων (επιλαχόντες / βελτιώσεις)

Παρακαλούνται οι ΝΕΟΙ ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ  να προσέρχονται

από Πέμπτη 21/09/2017 μέχρι και την Τρίτη 26/9/2016 και ώρα 20:00,

στα αντίστοιχα ΔΙΕΚ για να υποβάλουν οριστική Αίτηση Εγγραφής σε Α Εξάμηνο 2017Β  ακολουθώντας τις σχετικές οδηγίες εγγραφής.

Όσοι επιτυχόντες υποψήφιοι δεν προσέλθουν εντός της καθορισμένης προθεσμίας, αυτόματα θα θεωρηθούν ότι δεν αποδέχονται την εγγραφή τους.

Οι υποψήφιοι που το όνομά τους εμφανίζεται στις καταστάσεις των ΒΕΛΤΙΩΣΕΩΝ δεν χρειάζεται να προβούν σε καμία περαιτέρω ενέργεια.

Όσοι υποψήφιοι έχουν ήδη εγγραφεί στα ΔΙΕΚ με τα προηγούμενα αποτελέσματα δεν χρειάζεται να προβούν σε καμία περαιτέρω ενέργεια.

Όσοι υποψήφιοι έχουν ήδη εγγραφεί στα ΔΙΕΚ με τα προηγούμενα αποτελέσματα, αλλά το όνομά τους εμφανίζεται στις καταστάσεις ΝΕΟΙ ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ, οφείλουν να προσέλθουν στο ΔΙΕΚ και να προβούν εκ νέου σε αποδοχή εγγραφής, καθώς δεν θα λειτουργήσει το τμήμα της ειδικότητας στην οποία είχαν αρχικά εγγραφεί.

Ταχυδρομικές διευθύνσεις και τηλέφωνα των κατά τόπους ΙΕΚ μπορείτε να βρείτε στον παρακάτω σύνδεσμο:

Ο τελικός αριθμός των τμημάτων που θα λειτουργήσουν στα ΔΙΕΚ θα καθοριστεί με Απόφαση της Γενικής Γραμματείας Διά Βίου Μάθησης και Νέας Γενιάς.