Κατασκευή Ιστοσελίδων Θεσσαλονίκη

Η εταιρεία Internet Technology Solutions δραστηριοποιείται στον χώρο: Κατασκευή Ιστοσελίδων και Κατασκευή Ιστοσελίδων Θεσσαλονίκη.

Κατηγορίες: Γενικά | Γράψτε σχόλιο

Κατασκευή Ιστοσελίδων

Κατηγορίες: Γενικά | Γράψτε σχόλιο

Θοδωρής Χατσιούλης

• Γεννήθηκα στην Σιάτιστα Κοζάνης στις 25 Μαΐου του 1971 και πέρασα τα σχολικά μου χρόνια στη Βέροια.
  • Η ακαδημαϊκή μου ζωή άρχισε στο Πανεπιστήμιο Κρήτης, στο Τμήμα Επιστήμης Υπολογιστών τον Σεπτέμβριο του ’89. Στα τέλη του ’93 πήρα το πτυχίο μου στην Επιστήμη των Υπολογιστών.
  • Συνεχίζοντας με το Μεταπτυχιακό Δίπλωμα Ειδίκευσης στο ίδιο τμήμα μέχρι τον Οκτώβριο του ’96:
    • εξειδικεύτηκα στα:
      • Δίκτυα Υπολογιστών και Ψηφιακές Επικοινωνίες και
      • Μηχανική Όραση και Ρομποτική
    • και ολοκλήρωσα την μεταπτυχιακή μου εργασία με τίτλο “Σχεδίαση ενός ασύρματου πομποδέκτη για προσαρμοστές τοπικού δικτύου Ethernet και η υλοποίηση του ψηφιακού τμήματoς με τεχνολογία FPGA”.
  • Τον φεβρουάριο του ’94 και για έξι μήνες εγκαταστάθηκα στην Βαρκελώνη, Ισπανίας, συμμετέχοντας στο πρόγραμμα ανταλλαγής φοιτιτών (ERASMUS) με υποτροφία του ΙΚΥ. Στο τμήμα Θεωρίας Σήματος και Επικοινωνιών του Πολυτεχνικού Πανεπιστημίου της Βαρκελώνηςμελέτησα ποικίλες υλοποιήσεις ψηφιακών συσχετιστών σε FPGA.
  • Κατα την παραμονή μου στο Ηράκλειο της Κρήτης απασχολήθηκα στο Ινστιτούτο Πληροφορικής– ΙΤΕ ως:
    • Προγραμματιστής Εφαρμογών στο ερευνητικό έργο “Λαβύρινθος
    • Μεταπτυχιακός υπότροφος, μέλος της ομάδας CARV
  • Ακολούθησε η στρατιωτική μου θητεία ως αρχηγός πληρώματος μέσου άρματος (1997-1998).
  • Για σχεδόν ένα χρόνο υπήρξα διαχειριστής δικτύου/συστημάτων στην εταιρεία ΒΙΟΤΡΑΣΤ.
  • Για 14 μήνες εργάστηκα στο Αριστοτέλειο Πανεπιστίμιο Θεσσαλονίκης ως μέλος της Ομάδας Ενεργών Δικτυακών Στοιχείων στο Κέντρο Λειτουργίας και Διαχείρισης Δικτύου.
  • Το Σεπτέμβριο του 2000 διορίστηκα καθηγητής Πληροφορικής και δούλεψα σε διάφορα σχολεία δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης της Βέροιας: 5ο Γυμνάσιο, 2ο Λύκειο, 2ο ΤΕΕ, ΕΠΑΛ.
  • Από το 2004 συνεργάζομαι ως web developer με την εταιρεία Internet Technology Solutions που δραστηριοποιείται στον χώρο Κατασκευή Ιστοσελίδων και Κατασκευή Ιστοσελίδων Θεσσαλονίκη

Στα επιστημονικά μου ενδιαφέροντα βασικά περιλαμβάνονται:

• οι ασύρματες επικοινωνίες
  • τα δίκτυα υπολογιστών ενωποιημένων υπηρεσιών
  • η ανάπτυξη διαδικτυακών εφαρμογών

Χμμμ! Εξ’άλλου δεν πιστέυω πως είμαι ο τύπος του χωρίς-χόμπυ μαμόθρευτου. Ενθουσιάζομαι όταν:

• ταξιδεύω/περιηγούμαι σε διαφορετικές χώρες,
  • μπαρκάρω με σκάφη ανοιχτής θαλάσσης σε φρεσκαδούρα,
  • ορειβατώ στα πανέμορφα βουνά της χώρας μας,
  • κατασκηνώνω σε ερημικές παραλίες και ξέφωτα δασών,
  • οδηγώ την Kawasaki μου νοιώθωντας την ελευθερία που μου δίνει η ροπή της,
  • περνώ ώρες ατελείωτες στο εργαστήριό μου στο σπίτι με τα ηλεκτρονικά, ή τα μηχανικά,
  • ή απλώς όταν απολαμβάνω τον ελληνικό μου καφέ, συνοδεία την κυριακάτικης εφημερίδας κάτω από την ζεστασιά του ήλιου.

Κατηγορίες: Γενικά | 2 σχόλια