Το 1ο Διασχολικό πρωτάθλημα Σκάκι στο Ζάννειο Πειραματικό Γυμνάσιο

Συγγραφέας: Ανδρέας Ρηγάτος στις 12/02/2017

Την Παρασκευή 17 Φεβρουαρίου 2017  από τις 9:00 το πρωΐ μέχρι τις 14:00 το μεσημέρι μαθητές Γυμνασίων και Λυκείων σχολικών μονάδων του  Πειραιά  θα “διασταυρώσουν τα ξίφη τους” στις σκακιέρες που θα στηθούν στον χώρο του Θεάτρου του Ζαννείου Γυμνασίου & Λυκείου.

Αφίσσα 1ου Διασχολικού Ομαδικού Πρωταθλήματοσ Σκάκι στο Ζάννειο Γ/σιο-Λύκειο.

Συγκεκριμένα τα Γυμνάσια και Λύκεια που υλοποιούν   Πολιτιστικά Προγράμματα με θέμα το Σκάκι, σε συνεργασία με τον  Τομέα Πολιτιστικών Θεμάτων της ΔΙΔΕ Πειραιά, δημιούργησαν ένα Δίκτυο με πρώτη δραστηριότητα το 1ο Διασχολικό Ομαδικό Πρωτάθλημα Σκάκι Σχολικών Μονάδων Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά.

Λεπτομέρειες για τους αγώνες: Προκήρυξη Διασχολικού Ομαδικού Πρωταθλήματος Σκάκι Σχολείων ΔΙΔΕ Πειραιά

Τα αναλυτικά αποτελέσματα των αγώνων καθώς και οι βαθμολογίες θα αναρτηθούν στην διεύθυνση του chess-results: http://www.chess-results.com/tnr259716.aspx?lan=1.