Συμμετοχή του Ζαννείου στο 14ο Ομαδικό Πρωτάθλημα Σκάκι Αττικής

Συγγραφέας: ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΕΙΡΑΙΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΖΑΝΝΕΙΟ στις 13/04/2016

Όπως κάθε χρόνο τα τελευταία χρόνια το Ζάννειο Πειραματικό Γυμνάσιο Πειραιά Συμμετείχε στο Ομαδικό Πρωτάθλημα Γυμνασίων Σκάκι Αττικής.
Φέτος το Πρωτάθλημα έγινε στα Εκαπιδευτήρια της Ελληνογερμανικής Αγωγής στην Παλλήνη.
Το Γυμνάσιο μας συμμετείχε με δύο Ομάδες:

Ζάννειο Πειραματικό Γυμνάσιο Α Ομάδα:
1. Γεωργακάκης Νικόλαος της Γ’ Τάξης
2. Γεωργίου Νικόλαος της Β’ Τάξης
3. Ζηλάκος Ηλίας της Β’ Τάξης
4. Νεοκοσμίδου Φένια της Β’ Τάξης

Ζάννειο Πειραματικό Γυμνάσιο Α Ομάδα:

1. Μοσχονάς Γεράσιμος της Α’ Τάξης
2. Καβαλιέρος Κων/νος της Α’ Τάξης
3. Γιάννης Αλέξανδρος της Α’ Τάξης
4. Λευθέρη Σοφία της Β’ Τάξης
5. Γεωργατζή Γεωργία της Β’ Τάξης

Η Ομάδα Α’ κατετάγη 14η ανάμεσα σε 33 Γυμνάσια της Αττικής συγκεντρώνοντας 7 βαθμούς (3 νίκες, 1 ισοπαλία, 2 ήττες) ενώ η Β’ ομάδα κατέλαβε την 29η θέση.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα 14o ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΑΘΗΤΩΝ ΑΤΤΙΚΗΣ 2016 ΓΥΜΝΑΣΙΑ .
Γυγχαρητήρια για όλα τα παιδιά για την μαχητικότητα τους και την καλή τους συμπεριφορά.

Η Συμμετοχή των μαθητών στους αγώνες εντάσσεται στα πλαίσια του Πολιτιστικού Προγράμματος ΤΟΥ σΧΟΛΕΊΟΥ ΜΑς “Δικτυακό Σκάκι”.

Οι Μαθητές του Ζαννείου Πειραματικού Γ/σιου Πειραιά που συμμετείχαν στο Ομαδικό Πρωτάθλημα Σκάκι με τη συνοδό καθηγήτρια κ. Σοφία Ντούσκα και μια μητέρα μαθητή.