Διακρίσεις

Σχολικό έτος 2013-14

Οι μαθητές που διακρίθηκαν είναι οι παρακάτω:

Ι. Διεθνής Διαγωνισμός Γεωλογικής Φωτογραφίας στα πλαίσια της 27ης Gemin 2013 Διεθνούς Έκθεσης Ορυκτών, Απολιθωμάτων και Πολύτιμων λίθων που διεξήχθη  στο Ξενοδοχείο ROYAL OLYMPIC της Αθήνας στις 22-23-24 Νοεμβρίου και κέρδισαν την 1η θέση. Η μαθητική ομάδα του σχολείου που βραβεύθηκε είναι: Αρουκάτου Ηλιάνα (Γ1), Κοκκινοπούλου Μαρούσα (Γ1), Κοντογεώργης Γεράσιμος (Γ2), Κωνσταντόπουλος Σπύρος (Γ2), Μανέτα Θεώνη (Γ3), Μενεγέκης Κων/νος (Γ2), Περιβολάκη Ουρανία (Γ3), Πολίτη Κατερίνα (Γ3), Σκουλουδάκη Άννα (Γ3).

ΙΙ. Διαγωνισμός της Μαθηματικής Εταιρίας «ΘΑΛΗΣ» βραβεύθηκαν οι μαθητές: Καλπαξής Γιώργος (Β2), Τσουκανάς Στέφανος (Β4), Ψαρρού Κωνσταντίνα (Β3)

ΙΙΙ. στο Διαγωνισμό Διηγήματος του Ιδρύματος Κ. Λασκαρίδη έλαβε 1ο Βραβείο η μαθήτρια Ρέτζικα Ηλέκτρα.

IV. 26ο Ατομικό Σχολικό Πρωτάθλημα Σκάκι Πειραιώς και Νήσων διακρίθηκαν οι μαθητές:

1. 1.        Γιούνης Νικόλαος (Β) 2ος (Αργυρό μετάλλιο)
  2. 2.        Κοντιζάς Ιωάννης (Γ2) 3ος (Χάλκινο μετάλλιο)
  3. 3.        Νεοκοσμίδης Ιωάννης (Γ3) 3ος
  4. 4.        Αλιφραγκής Ευάγγελος (Β3) 4ος