ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ & ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ

Γιατί ο Άρης λέγεται κόκκινος πλανήτης; Πόση ώρα κάνει το φως να ταξιδέψει από τον Ήλιο στη Γη μας και πόση από το αστέρι Άλφα του Κενταύρου; Τί είναι όλες αυτές οι λακούβες στην επιφάνεια του Φεγγαριού;

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων Γυμνασίου και ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Δημοτικού Σχολείου Βουλιαγμένης σε συνεργασία με το Ινστιτούτο Αστρονομίας, Αστροφυσικής, Διαστημικών Εφαρμογών και Τηλεπισκόπησης του Εθνικού Αστεροσκοπείου Αθηνών σας προσκαλούν σε μια βραδιά Αστρονομίας με διαδραστικά παιγνίδια και Αστροπαρατήρηση, στον προαύλειο χώρο του Δημοτικού σχολείου την Κυριακή 13 Νοεμβρίου 2016.

Πρόγραμμα:
6 μ.μ. Μαθητές Δημοτικού (Διαδραστικό παιγνίδι)
7 μ.μ. Αστροπαρατήρηση για τους Μαθητές Δημοτικού, και παράλληλα, παιγνίδι για τους Μαθητές Γυμνασίου
8 μ.μ. Αστροπαρατήρηση για τους Μαθητές Γυμνασίου (Άρης, Αφροδίτη, Σελήνη).

Κόστος συμμετοχής 4 ευρώ ανά μαθητή (οι συνοδοί δεν πληρώνουν)

Δηλώστε συμμετοχή μέχρι και την Τετάρτη 9 Νοεμβρίου στα μέλη του Δ.Σ. των Συλλόγων

Δείτε εδώ τη Σύνθεση των μελών που απαρτίζουν το Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων του Γυμνασίου Βουλιαγμένης.

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ & ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ – ΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΣΗ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑΣ