ΜΑΘΗΤΕΣ

ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2017 – 2018

• Δείτε εδώ το πρόγραμμα γραπτών προαγωγικών και απολυτήριων εξετάσεων περιόδου Ιουνίου 2018

• Ενημερωθείτε εδώ για το τι ισχύει, πλέον, όσον αφορά στις απουσίες των μαθητών στη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση.

• Διαβάστε εδώ το νέο Φ.Ε.Κ. που αφορά σε θέματα φοίτησης, εγγραφών, μετεγγραφών, απουσιών και οργάνωσης της σχολικής ζωής στη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση.

• Εγγραφές, μετεγγραφές, φοίτηση και θέματα οργάνωσης της σχολικής ζωής στα σχολεία της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης. Δημοσιεύθηκαν οι σχετικές υπουργικές Αποφάσεις στο ΦΕΚ

• Ενημερωθείτε εδώγια τα παιδιά σας, πάνω σε θέματα ατομικής συμβουλευτικής, σταδιοδρομίας, λήψης επαγγελματικών και εκπαιδευτικών αποφάσεων.

• ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ (Να συμπληρωθεί η φόρμα στοιχείων επικοινωνίας απ’ όλους τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών – μαθητριών του ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ και να επιστραφεί στο σχολείο, μέχρι την Τετάρτη 20/09/2017).
  • Οι γονείς και κηδεμόνες των μαθητών της Α΄Γυμνασίου μπορούν να «κατεβάσουν» το Ατομικό Δελτίο Υγείας του μαθητή, για το μάθημα της Φυσικής Αγωγής από εδώ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΡΑΠΤΩΝ ΠΡΟΑΓΩΓΙΚΩΝ & ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΙΟΥΝΙΟΥ 2017

ΦΕΚ ΝΕΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΛΛΑΓΕΣ

ΑΠΟΥΣΙΕΣ