Ημερίδα παρουσίασης έργων , τέλος χρονιάς

end

Την Τρίτη, 20 Μαϊου συγκεντρωθήκαμε όλοι στην αίθουσα εκδηλώσεων , όπου παρουσιάστηκαν οι εργασίες και δημιουργίες των  μαθητών που δημιουργήθηκαν στα πλαίσια των προγραμμάτων εξωδιδακτικών δραστηριοτήτων, δράσεων αλλά και μαθημάτων .

Παρακάτω μπορείτε να δείτε τις παρουσιάσεις των  προγραμμάτων

“Ψηφιακές δημιουργίες” της Digital Team  , με υπεύθυνες εκπαιδευτικούς την κα Γκισταβίδου και κα Τρυφωνίδου

Δείτε το στο slideshare.net

“Λαχανοπαρέα εν δράσει”, με υπεύθυνη εκπαιδευτικό την κα Χαριτούδη

Δείτε το στο slideshare.net

” Χρωματίζω την τάξη μου, με υπεύθυνη εκπαιδευτικό την κα Ντούλα

” Παραδοσιακοί χοροί “, με υπεύθυνη εκπαιδευτικό της κα Δαρούση

Δείτε το στο slideshare.net

” Η χάρτα των δικαιωμάτων του παιδιού”, με υπεύθυνη εκπαιδευτικό την κα. Γκισταβίδου,

Δείτε το στο slideshare.net

Επίσης παρουσιάστηκε η δράση “Η Νίκη πάει σχολείο”, με υπεύθυνη εκπαιδευτικό την κα Χαριτούδη

Δείτε το στο slideshare.net

αλλά και  οι ζωγραφιές των μαθητών με θέμα την Νίκη κόσμησαν την αίθουσα.

DSCF0219

DSCF0220

DSCF0222

Στο χώρο, είχε στηθεί έκθεση των κατασκευών που έκαναν οι μαθητές της Α΄ Γυμνασίου στο μάθημα της Τεχνολογίας, με την κα Χρύσα Αργυρίου.

Δείτε το στο slideshare.net

Τέλος, οι μαθητές χόρεψαν παραδοσιακούς χορούς, που είχαν προετοιμάσει με τον καθηγητή Φυσικής Αγωγής κο. Νίκο Κάραλη.

DSCF0273

ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ!!!
Κατηγορίες: 2013-14 δράσεις, εκδρομές, Ενημερωτικά γονέων, Επισκέψεις, Λαχανοπαρέα εν δράσει, Νέα και Ανακοινώσεις, Πληροφορική, Τρυφωνίδου. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.