Συνοπτική Έκθεση Εσωτερικής Αξιολόγης Εκπαιδευτικού Έργου Σχολικής Μονάδας. 2023-24

Κατηγορίες: Αξιολόγηση εκπαιδευτικού έργου σχολικής μονάδας | Γράψτε σχόλιο

Δημιουργία κωδικού ασφαλείας για την ηλεκτρονική υποβολή Μηχανογραφικού Δελτίου

Καλούνται όλοι και όλες οι ενδιαφερόμενοι/-ες να προσέλθουν στο σχολείο σε εργάσιμες ώρες καθημερινά, από την Τετάρτη 19-6-2024 έως και την Παρασκευή 28-6-2024 προκειμένου να δημιουργήσουν κωδικό ασφαλείας για την ηλεκτρονική υποβολή Μηχανογραφικού Δελτίου (για Α.Ε.Ι.) και Παράλληλου Μηχανογραφικού Δελτίου (για Σ.Α.Ε.Κ., τα πρώην Ι.Ε.Κ.)

Μόλις δημιουργηθεί ο κωδικός ασφαλείας και ανοίξει η σχετική εφαρμογή, οι μαθητές/-τριες θα μπορούν να συμπληρώνουν το Μηχανογραφικό τους, πατώντας ΕΔΩ.

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις, Πανελλήνιες, Χωρίς κατηγορία | Γράψτε σχόλιο

Ενημέρωση για το ειδικό μάθημα των ΑΓΓΛΙΚΩΝ

Οι υποψήφιοι και υποψήφιες για το ειδικό μάθημα των ΑΓΓΛΙΚΩΝ , θα πρέπει να βρίσκονται στο 1ο ΓΕΛ ΚΕΡΚΥΡΑΣ την ΤΡΙΤΗ 18 Μαΐου και ώρα 11.30!!!

Το εξ. Κέντρο για ειδικές εκπ. Ανάγκες στα Αγγλικά είναι στην Αθήνα 50ο Γυμνάσιο και το παρακείμενο Γενικό Λύκειο Αθηνών, (Χατζηαποστόλου 74-76 και Δόρδου, ΤΚ 10443 Αθήνα)

Καλή επιτυχία!!!

Κατηγορίες: Πανελλήνιες | Γράψτε σχόλιο

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΙΔΙΚΗΣ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗΣ ΙΟΥΝΙΟΥ ΓΕΛ ΓΙΑ ΑΠΟΝΤΕΣ-ΑΣΘΕΝΕΙΣ

ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΧΟΥΝ ΟΣΟΙ ΚΑΙ ΟΣΕΣ ΑΠΟΥΣΙΑΖΑΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΜΕΝΑ (ΛΟΓΩ ΑΣΘΕΝΕΙΑΣ ή ΑΛΛΟΥ ΣΟΒΑΡΟΥ ΛΟΓΟΥ) ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗΣ ΤΟΥ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΟΡΙΣΤΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΑΠΟ 20/5/2024 ΕΩΣ ΚΑΙ 13/6/2024.

ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ/-ΤΡΙΕΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΚΟΜΙΣΟΥΝ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ:

1. ΑΙΤΗΣΗ ΚΗΔΕΜΟΝΑ

ΣΥΝΟΔΕΥΟΜΕΝΗ ΑΠΟ

2. ΙΑΤΡΙΚΗ ΓΝΩΜΑΤΕΥΣΗ ΓΙΑ ΑΣΘΕΝΕΙΑ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΗΣ ΕΞΕΤΑΣΗΣ ΤΟΥ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ ή ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΚΗΔΕΜΟΝΑ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ Ο ΣΟΒΑΡΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΠΕΤΡΕΨΕ ΣΤΟΝ ΜΑΘΗΤΗ/-ΤΡΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΛΘΕΙ ΣΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΕΞΕΤΑΣΗΣ ΤΗΣ ΚΑΝΟΝΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ.

ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ

ΠΡΟΣΟΧΗ: ΝΕΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ!!!!

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις, Αρχική, Πανελλήνιες, Χωρίς κατηγορία | Γράψτε σχόλιο

Αγαπητά μας παιδιά!

Σε λίγες ώρες θα ξεκινήσετε μια σημαντική, αλλά όχι την πιο καθοριστική για τη ζωή σας, “μάχη”. Η ζωή σας θα είναι γεμάτη ευκαιρίες για να πετύχετε τα όνειρά σας. Αρκεί να μην αφήσετε ποτέ τα όνειρά σας να σβήσουν και να είστε κάθε φορά έτοιμοι και έτοιμες να διακρίνετε αυτές τις ευκαιρίες και να τις εκμεταλλευτείτε.

ΜΕΡΙΚΕΣ ΠΡΑΚΤΙΚΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ:

Έχε μαζί σου:

• το Δελτίο Εξεταζομένου (χωρίς αυτό δεν θα μπορείς να λάβεις μέρος στις εξετάσεις
  • 2 στυλό ίδιου χρώματος, μπλε ή μαύρου (σε περίπτωση που σου τελειώσει το ένα στυλό θα πρέπει να μπορείς να συνεχίσεις με άλλο στυλό ίδιου χρώματος
  • γεωμετρικά όργανα όπου χρειάζονται (μολύβι και γόμα θα μπορείς να χρησιμοποιήσεις μόνο στο πρόχειρο του τετραδίου σου, αλλά το γραπτό που θα βαθμολογηθεί θα πρέπει να είναι γραμμένο μόνο με στυλό)
  • ένα μπουκαλάκι νερό ή χυμό

ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΤΑ ΑΚΟΛΟΥΘΑ:

• Να είσαι στο εξεταστικό σου κέντρο νωρίς για να μην αγχωθείς. Μπορείς να προσέλθεις κατά τις 07.30 (μέχρι 07.50). Σε περίπτωση, όμως, που για κάποιον λόγο καθυστερήσεις, ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΑΜΕΣΑ το εξεταστικό σου κέντρο!!!
  • ΕΛΕΓΞΕ ξανά το γραπτό σου πριν το παραδόσεις.
  • ΔΩΣΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΠΡΟΣΟΧΗ στις ΟΔΗΓΙΕΣ των μελών της εξεταστικής επιτροπής και των επιτηρητών σου.
  • ΜΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ να “κλέψεις”. Είναι καλύτερο να μην γράψεις κάτι που δεν ξέρεις, παρά να ρισκάρεις να χάσεις όλη την προσπάθεια που έχεις κάνει!

Σου ευχόμαστε, ολόψυχα, ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!

Κατηγορίες: Πανελλήνιες | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Πρακτικές οδηγίες για τους υποψηφίους και τις υποψήφιες των Πανελλαδικών εξετάσεων

ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΩΝ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ 2024

Λήψη αρχείου

Κατηγορίες: Πανελλήνιες | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΩΝ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ 2024