Περιβαλλοντική εκδρομή στην Άμφισσα

Χθες, επέστρεψε η περιβαλλοντική ομάδα 42 μαθητών από το ΚΠΕ Αμφίσσης όπου παρακολούθησε το πρόγραμμα “Δάσος”. Τα παιδιά φιλοξενηθήκανε στους ξενώνες του ΚΠΕ Αμφίσσης και εκπαιδευτήκανε στο φυσικό περιβάλλον του βουνού Γκιώνα (Δασικό Χωριό Καψίτσα). Επίσης στο εργαστήριο πληροφορικής του ΚΠΕ παρουσιάσανε δικές τους εργασίες σχετικά με το περιβάλλον. Τέλος επισκεύτηκε η ομάδα το κάστρο, το Χρυσό, την Ιτέα και το Γαλαξίδι.

Εμείς οι εκπαιδευτικοί συνοδοί των παιδιών είμαστε απόλυτα ευχαριστημένοι τόσο από τη φιλοξενία του ΚΠΕ όσο και από την εκπαίδευση που παρείχαν στους μαθητές. Συστήνουμε ανεπιφύλακτα όποιο σχολείο μπορεί να επισκευτεί το ΚΠΕ Αμφίσσης. Ευχαριστούμε πολύ το προσωπικό του ΚΠΕ και θα προσπαθήσουμε να το επισκευτούμε πάλι.

Αξίζει να σημειώσουμε τη ζεστή φιλοξενία των κατοίκων της Αμφίσσης.