Βραδινή συνάντηση με την κα. Μαυρωτά – Καβάφης

Την Τρίτη 3/03 τα πρώην και τα νυν μέλη του προγράμματος της βιβλιοθήκης, συναντήθηκαν για ακόμη μια φορά στο χώρο του σχολείου. Στη διάρκεια της συνάντησης, παρεβρέθηκε και η διευθύντρια του σχολείου, κα Μαυρωτά Κυριακή η οποία μας διάβασε ένα αγάπημένο της ποίημα του Κων/νου Καβάφη «Η Πόλις» και στη συνέχεια με αφορμή το θέμα του ποιήματος έγινε συζήτηση για τη ζωή και τους στόχους που θέτουμε σ’ αυτήν. Επίσης αναφέραμε πως οι άνθρωποι πολλές είναι υπεύθυνοι, γι’ αυτά που τους συμβαίνουν.

Στη συνέχεια η συγκέντρωση μας πήρε τη μορφή μικρού party με διάφορα φαγητά και αναψυκτικά. Ταυτόχρονα κάποια παιδιά μίλησαν μέσω SKYPE σε έναν φίλο τους που εδώ και κάποιους μήνες έχει μετακομίσει με την οικογένεια του στην Γερμανία.

Η ευχάριστη αυτή ατμόσφαιρα έληξε με διάφορες εμπειρίες για τον καθένα.

ΓΥΦΤΟΝΙΚΟΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

ΠΑΣΤΗΡΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ