Αγιασμός – Καλή Σχολική Χρονιά!

Την Τετάρτη 11/9/2013 πραγματοποιήθηκε ο αγιασμός στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων και έπειτα τα παιδιά της βιβλιοθήκης Παναγιώτα και Δημήτρης (Β τάξη) μίλησαν στα παιδιά της πρώτης τάξης για τις εντυπώσεις τους, τις ανησυχίες τους που είχαν τέτοια μέρα πριν ένα χρόνο. Αναφέρθηκαν στο πως ξεπέρασαν σύντομα το άγχος για την νέα σχολική χρονιά, απόκτησαν νέους φίλους και έζησαν ενδιαφέρουσες αλλαγές.

Έπειτα η Κωνσταντίνα, Χρύσα (μαθήτριες της πρώτης τάξης) απήγγειλαν το ποιήμα “Το Τελευταίο Καλοκαίρι” με φόντο από εικόνες τις οποίες αναζήτησαν και παρουσίασαν μαζί με την Δανάη  από την Β τάξη.1

Στο τέλος προβλήθηκε βίντεο που δημιούργησαν οι μαθητές της Β τάξης Νίκος και Στυλιανός και η Ιωάννα που συνεχίζει για το Λύκειο. Το βίντεο περιελάμβανε φωτογραφίες από τη σχολική ζωή και τις συνόδευε το τραγούδι “Φωτογραφίες” του Ραψωδού Φιλόλογου.

Καλή σχολική χρονιά σε όλα τα παιδιά!!! (μικρά και μεγάλα)