Αρχική » Μαθητές » project ΓΥΜΝΑΣΙΟ » Τι αναρτώ στο Διαδίκτυο; ΟΜ2

Τι αναρτώ στο Διαδίκτυο;  Πώς σχολιάζω;  Πως συζητώ;

Βύρλιος Ν, Βύρλιος Μ, Τραιανου, Τσιρνάρη, Τσελεπης, Καρασαρίδου, Αλμπέρτο

5 Σχόλια

1. Στην Α γυμνασίου επειδή τα παιδιά είναι ακόμη μικρά δεν πρέπει να βγάζουν κοντινές φωτογραφίες , επειδή υπάρχουν πολλοί χρήστες οι οποίοι θέλουν να καταστρέψουν τις ζωές των μικρών παιδιών. Επίσης δεν πρέπει να βάζουμε την αληθινή μας ταυτότητα μας.

Γεωργια και Νενα

2. ΤΙ ΑΝΑΡΤΩ Είναι επικίνδυνο να αναρτώ προσωπικές φωτογραφίες & βίντεο αλλά & προσωπικά στοιχεία στο διαδίκτυο.
    ΤΙ ΣΧΟΛΙΑΖΩ
    Σχολιάζω ότι μου αρέσει & ότι δεν μου αρέσει.
    ΠΩΣ ΣΥΖΗΤΩ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ
    Δεν λέω τα προσωπικά μου στοιχεία (π.χ. που μένω , πιο είναι το τηλέφωνό μου ) σε αγνώστους.
    Β.Κ.

3. Στο διαδικτιο αναρτώ κάτι οποίο θέλω να δουν και να πάρουν ιδέες επίσης σχολιάζουμε εικόνες κείμενα και βίντεο.
    Όσο είμαστε μικρά δεν ανεβάζουμε εικόνες μας και προσέχουμε τι θα πούμε σε άτομα που δεν ξέρουμε.
    Δεν πρέπει να βλέπω κάτι που δεν είναι για την ηλικία μου

Βύρλιος Μ. και Τζελέπης Φ.

4.    

ΣΤΟ ΔΙΑΔΥΚΤΙΟ ΣΧΟΛΙΑΖΟΥΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ
    ΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΑΔΥΚΤΙΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ ΜΑΣ ΜΕ ΑΓΝΩΣΤΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΟΥΝ ΤΙΣ ΖΩΕΣ ΜΑΣ
    ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΕΒΑΖΟΥΜΕ ΔΙΚΕΣ ΜΑΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ Η ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΑΣ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΠΙΣΗΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ .
    ΕΛΠΙΖΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΝΑ ΑΠΟΔΕΧΤΕΙΤΕ ΜΕΣΑ ΣΑΣ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΜΑΣ ΑΝ ΤΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΕΤΕ ΘΑ ΕΙΣΤΕ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ.

ΝΕΝΑ& ΓΕΩΡΓΙΑ

5. Στο διαδίκτυο αναρτώ σύμφωνα με ένα θέμα το οποίο δεν μoυ αρέσει η ένα το οποίο θέλω να το δουν και να πάρουν μια ιδέα.
    Αν θέλω να σχολιάσω για ένα θέμα πρέπει πρώτα να συνδεθώ και να βάλω όνομα χρήστη.
    Για να πούμε την άποψη μας για το θέμα το οποίο μας κέντρισε το ενδιαφέρον
    και μπορούμε να συζητήσουμε μέσα από περιβάλλον ασφαλείας του διαδικτύου
    Στο διαδίκτυο δεν ανακτώ πρωσοπικά δεδομένα εικόνα ,τόπος το οποίο ζούμε , καμιά πληροφορία .

Νίκος Βύρλιος , Αλμπέρτο Μοκάνου